Integracyjne zawody sportowe 

„MISTRZOWIE Z WIATRAKIEM”

18 lutego 2016 w Bydgoszczy na pływalni odbyły się integracyjne zawody sportowe „Mistrzowie z Wiatrakiem” .

Celem imprezy była integracja środowiska sportowego z Zespołu Szkół nr 25 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie z Fundacji Wiatrak i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy. KalosKagathos- Piękny i Dobry to było hasło przewodnie imprezy i pragnienie aby młodzież była nie tylko sprawna fizycznie ale także mądra i wrażliwa.                                                                                                                                                                                  W rywalizacji brało udział 64 uczestników, w tym połowa to młodzież z Fundacji Wiatrak i Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 3. Pozostali uczestnicy to uczniowie Zespołu Szkół nr 25 Mistrzostwa Sportowego, specjalizujący się w kajakarstwie. Uczestnicy byli podzieleni na 8 zespołów które rywalizowały ze sobą w „SMOCZYCH ŁODZIACH”.  Organizatorem zawodów był Zespół Szkół nr 25 Mistrzostwa Sportowego im. Bronisława Malinowskiego w Bydgoszczy, natomiast współorganizatorem Rada Osiedla Bocianowo- Śródmieście- Stare Miasto.

Zdjęcia i relacja

 W dniach  7-8 .11.2015  delegacja  Polskiej Federacji Łodzi Smoczych  w składzie:

Włodzimierz  Schmidt

Bartosz Wiśniewski

uczestniczyła w nadzwyczajnym kongresie EDBF  w Berlinie.  Były to bardzo pracowite dwa dni, ponieważ zebrani delegaci  dokonali zmian w Statucie  EDBF  dostosowując go do Statutu IDBF oraz dokonali wyboru nowego Zarządu w składzie :

  • Prezydent: Alan van Caubergh (NLD);  do 2017 roku.
  • Wiceprezesów: Ute Becker-Frenzel (GER), Kim Beckwith (NLD), Piotr Jarosi (HUN), Petr Klima (CZE);  do 2019 roku.
  • Sekretarz Generalny: Julie Doyle (IRL); do 2019 roku.
  • Skarbnik: Natalia Kravtsova (Ukr);  do 2017 roku.

Zebrani zadecydowali, że  Mistrzostwa Europy  ( rep.narodowych)  odbędą się w Rzymie w dniach 29 – 31.07.2016 natomiast klubowe ME w 2017  Divonne-les-Bains.                                                                                                                      Na wniosek delegacji polskiej  zadecydowano ,że w kategorii juniora prawo startu mają zawodnicy którzy kończą w  2016 roku 18 lat.

Prezes

Włodzimierz  Schmidt

W tym  roku  do punktacji  rankingowej  zaliczają się :

1.Mistrzostwa Polski  w Bydgoszczy

2.Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Malborku.

Sezon 2015  zakończą  X Długodystansowe Mistrzostwa Polski które odbędą sie 3 października w Malborku ( regulamin regat) , po raz pierwszy  odbędzie się konkurencja " KOBIET"  na łodziach 10 osobowych.  Zgłoszenia do regat są przyjmowane do dnia 25.09.2015 roku.   

Zgłoszone zostały załogi do MP.

Podczas X DMP zostanie rozegrany wyścig w kategorii  FAN ( regulamin) na łodziach 10 osobowych  a  prawo do startu uzyska pierwsze 9 załóg zgłosznych do regat  .

 Zgłoszone załogi do kategorii  FAN:

Mapa dojazdu do miejsca regat w Malborku

Mapa trasy  X Długodystanowych Mistrzostw Polski

Kontakt

Polska Federacja Łodzi Smoczych

ul. Załogowa 1

80-557 Gdańsk

e-mail: poldbf@dragonboat.pl

tel./fax: 58 762 16 36