X Mistrzostwa Polski
W zawodach tych wystartowali wszyscy zawodnicy z najlepszych klubów w Polsce w tym reprezentanci przygotowujący się do startu w Mistrzostwach Europy IDBF w Racicach( 25-27.07.2014) oraz w Mistrzostwach Świata ICF które odbędą się w Poznaniu (29-31.08.2014). Regaty odbyły się na czterech łodziach firmy " TEDI SPORT" wypożyczonych na mistrzostwa za co serdecznie dziekujemy Panu Taduszowi Kudlikowi.
W pierwszym dniu regat rozgrywano wyścigi na dystansie 500 metrów a w drugim na dystansie 200 metrów w kategorii Sport Mikst i Sport Open oraz Open Juniorów. W drugim dniu regat odbył się dodatkowy wyścig kobiet w składach 10 osobowych przeprowadzony na łodziach 20 osobowych.
Wyniki Wyścigów :
X Mistrzostwa Polski | ||
21-22.06.2014 Bydgoszcz | ||
I Dzień | ||
Wyścig nr 1 Sport MIKST eliminacja 1 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | Spójnia Warszawa I | 2.09;322 |
II | Spójnia Warszawa II | 2.10;007 |
III | Słodki Smok Malbork | 2.12,947 |
Wyścig nr 2 Sport MIKST eliminacja 2 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 2.06;994 |
II | MRKS Gdańsk | 2.07;313 |
III | Polski Klub Przygody | 2.08;819 |
Wyścig nr 3 MIKST eliminacja 3 500 m. | OPEN Junior eliminacja 1 500 m | |
Miejsce | załoga | czas |
I | MMKS Gdańsk | 2.09;034 |
II | PSZS Malbork | 2.10;102 |
III | Polski Klub Przygody | 2.18;068 |
Wyścig nr 4 MIKST półfinał I 500 m. | OPEN Junior eliminacja 2 500 m | |
Miejsce | załoga | czas |
I | MRKS Gdańsk | 2.10;155 |
II | Słodki Smok Malbork | 2.11;458 |
Wyścig nr 5 Sport MIKST półfinał 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MRKS Gdańsk | 2.08;596 |
II | Polski Klub Przygody Gdańsk | 2.08;783 |
III | Spójnia Warszawa II | 2.09;166 |
IV | Słodki Smok Malbork | 2.15;975 |
Wyścig nr 6 MIKST FINAŁ A 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 2.06;175 |
II | Spójnia Warszawa I | 2.06,588 |
III | MRKS Gdańsk | 2.06;822 |
IV | Polski Klub Przygody | 2.07;490 |
Wyścig nr 7 | OPEN Junior półfinał 500 m. | |
Miejsce | załoga | czas |
I | PSZS Malbork | 2.13;732 |
II | Słodki Smok Malbork | 2.14;396 |
III | Polski Klub Przygody | 2.19;154 |
Wyścig nr 8 Sport OPEN eliminacja 1 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | Spójnia Warszawa | 2.07;090 |
II | OKSW Olsztyn | 2.08;856 |
III | MMkS Gdańsk | 2.23;171 |
Wyścig nr 9 Sport OPEN eliminacja 2 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 2.05;852 |
II | MRKS Gdańsk | 2.05;958 |
III | Polski Klub Przygody | 2.07;005 |
Wyścig nr 10 | Junior OPEN FINAŁ A 500 m. | |
Miejsce | załoga | czas |
I | MMKS Gdańsk | 2.09:616 |
II | PSZS Malbork | 2.10:773 |
III | MRKS Gdańsk | 2.11;267 |
IV | Słodki Smok Malbork | 2.12;884 |
Wyścig nr 11 Sport OPEN półfinał 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MRKS Gdańsk | 2.06;829 |
II | Polski Klub Przygody | 2.08;250 |
III | OKSW | 2.09;314 |
IV | MMKS Gdańsk | 2.24;612 |
Wyścig nr 12 Sport OPEN FINAŁ A 500 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | Spójnia Warszawa | 2.04;108 |
II | MRKS Gdańsk | 2.04;670 |
III | PG Smoki Północy | 2.05,389 |
IV | Polski Klub Przygody | 2.06.304 |
Sędzia Główny | ||
Tomasz Leszczyński |
II Dzień | ||
Wyścig nr. 1 MIKST eliminacja 1 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 51,219 |
II | Spójnia Warszawa II | 52,670 |
III | Spójnia Warszawa I | 56,028 |
Wyścig nr. 2 MIKST eliminacja 2 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MRKS Gdańsk | 51,36 |
II | Polski Klub Przygody | 52,441 |
III | Słodki Smok | 53,198 |
Wyścig nr 3. Junior Open eliminacja 1 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MMKS Gdańsk | 51,348 |
II | Słodki Smok Malbork | 54,48 |
III | Polski Klub Przygody | 54,531 |
Wyścig nr. 4 Junior Open eliminacja 2 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MRKS Gdańsk | 51,921 |
II | PSZS Malbork | 52,228 |
Wyścig nr. 5 Sport MIKST półfinał 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | Spójnia I Warszawa | 51,25 |
II | Polski Klub Przygody | 51,428 |
III | Spójnia II Warszawa | 51,905 |
IV | Słodki Smok Malbork | 52,675 |
Wyścig nr. 7 Sport MIKST FINAŁ A 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 50,697 |
II | MRKS Gdańsk | 50,799 |
III | Spójnia I Warszawa | 51,025 |
IV | Polski Klub Przygody | 51,199 |
Wyścig nr. 6 Junior Open półfinał 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PSZS Malbork | 52,054 |
II | Słodki Smok Malbork | 53,445 |
III | Polski Klub Przygody | 55,041 |
Wyścig nr. 8 Junior OPEN FINAŁ A 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MMKS Gdańsk | 51,062 |
II | PSZS Malbork | 52,279 |
III | MRKS Gdańsk | 53,266 |
IV | Słodki Smok | 53,623 |
Wyścig nr.9 Sport OPEN eliminacja 1 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 50,627 |
II | OKS Olsztyn | 51,384 |
III | MMKS Gdańsk | 52,184 |
Wyścig nr. 10 Sport Open eliminacja 2 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MRKS Gdańsk | 50,119 |
II | Polski Klub Przygody | 50,834 |
III | OKSW Olsztyn | 51,43 |
Wyścig nr 11. Sport Open eliminacja 3 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | Spójnia Warszawa | 50,236 |
II | Dragon Chełmno | 50,959 |
III | ||
Wyścig nr.12 Kobiety I runda. 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 58,312 |
II | Spójnia Warszawa | 58,649 |
III | Polski Klub Przygody | 59,146 |
IV | Spójnia/MRKS | 60,295 |
Wyścig nr. 13 Sport Open półfianł I 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | Spójnia Warszawa | 49,266 |
II | PG Smoki Północy | 49,347 |
III | Polski Klub Przygody | 50,109 |
IV | MMKS Gdańsk | 51,368 |
Wyścig nr. 14 Sport OPEN półfinał II 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | MRKS Gdańsk | 50,072 |
II | OKS Olsztyn | 51,396 |
III | OKSW Olsztyn | 51,4 |
IV | Dragon Chełmno | 51,638 |
Wyścig nr. 15 Kobiety 10 os. II runda 200m.. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 59,246 |
II | Spójnia Warszawa | 60,646 |
III | MRKS/Spójnia | 61,084 |
IV | Polski Klub Przygody | 61,127 |
Wyścig nr.16 Semior Open FINAŁ B 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | OKSW Olsztyn | 51,637 |
II | Dragon Chełmno | 52,148 |
III | MMKS Gdańsk | 52,850 |
iv | OKS OLsztyn | dys. |
Wyścig nr. 17 Semior Open FINAŁ A 200 m. | ||
Miejsce | załoga | czas |
I | PG Smoki Północy | 49,185 |
II | Spójnia Warszawa | 49,330 |
III | MRKS Gdańsk | 49,687 |
IV | Polski Klub Przygody | 50,189 |
Sędzia Główny | ||
Tomasz Leszczyński |
Kontakt
Polska Federacja Łodzi Smoczych
ul. Załogowa 1
80-557 Gdańsk
e-mail: poldbf@dragonboat.pl
tel./fax: 58 762 16 36