Wyniki XVIII Długodystansowych Mistrzostw Polski

Utworzono: niedziela, 14, maj 2023

W dniu 13.05.2023 roku w Chełmnie na jeziorze Starogrodzkim odbyły się XVIII Długodystansowe Mistrzostwa Polski na łodziach 10 osobowych.

 

DMP Chełmno 2023

Po siedemnastu latach Zarząd Polskiej Federacji Łodzi Smoczych zmienił „tradycyjny” termin październikowy na maj co przy pięknej słonecznej pogodzie wszystkim uczestnikom się bardzo podobało.

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Chełmnie by rozgrywane już po raz drugi i jak przed rokiem były bardzo dobrze zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportów Wodnych „Dragon” Chełmno.

Rywalizacja załóg była bardzo wyrówna a szczególnie w wyścigu kobiet seniorek, gdzie załoga z KS Przygoda Gdańsk wygrała różnicą 0,04 sek. z MRKS ‘Gdańsk” . Mistrzostwo Polski z 2022 roku w kategorii Senior Mikst obroniła załoga MRKS „Gdańsk” a MKS Polstyr Człuchów obronił tytuły zdobyte w 2022 roku w kategorii Junior Open i Mikst zdobywając także w tym roku złote medale .

Teraz czas na starty załóg w regatach regionalnych tak aby jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Polski które odbędą się w dniach 17-18.06. na torze regatowym w Bydgoszczy.

Tutaj przedstawiamy WYNIKI  .

Kontakt

Polska Federacja Łodzi Smoczych

ul. Załogowa 1

80-557 Gdańsk

e-mail: poldbf@dragonboat.pl

tel./fax: 58 762 16 36